5 únikovek pro děti

blog » 5 únikovek pro děti

25.2.2020, Anna Dlouhá

Kam v Praze na únikovku s dětmi nebo s celou rodinou?
Pojďme se podívat na 5 únikových her vhodných pro děti nebo pro rodinu s dětmi.

Před několika lety se u nás objevily první únikové hry. V poslední době jako by se s nimi roztrhl pytel. Stále vznikají další. Většina je svou obtížností určená dospělým. Únikovky si oblíbily firmy jako treambuilding pro své zaměstnance. Na trhu se začaly objevovat stále nové nápady a jiné přístupy. Vedle klasických zámečkových únikovek, využívají magnety a elektrické obvody. Majitelé si je často sami vymysleli, anebo pořídili hotovou hru.

Co je cílem hry?
Většinou se musíte do 60 minut dostat ven z místnosti a hledáte klíč, nebo nějakou mechaniku, která dveře otevře. Jindy ale musíte rozluštit hádanku nebo najít poklad.

Od kolika let vzít potomky na únikovku?
To je určitě hodně individuální a záleží na vás i na dětech. Cílem je, aby se děti zapojily a aby je hra strhla. Měly by dokázat přijít na pár úkolů – ať už jim je svěříte vy sami (zkus spočítat tady kolik je domů tady a …) anebo ještě lépe něco samy vymyslely. Vezměte s sebou děti přibližně od 8 let. Samotné děti bez dospělých od 10-12 let 

My konkrétně jsme měli s sebou 3 děti – 7, 10 a 12 let.

Můžeme potvrdit, že děti a dospělí při plnění úkolů postupují jinak. Děti zapojí svou fantazii a nejsou v zajetí stereotypního myšlení.

Zvládnou to děti samy? A nebudou se bát?
Je to individuální a záleží na skupince dětí, jak jsou šikovné, jak spolupracují. Některé místnosti nejsou strašidelné vůbec. Vy ale víte, jestli máte doma strašpytla nebo se jen něčeho nezalekne. Rozhodnete se sami. Od 10 let už by se bát nemusely a případně může skupinku doprovázet jeden dospělý.

Dají se tam oslavit narozeniny?
Na několika místech můžete vedle únikovky i oslavit narozeniny ve společenském prostoru.

5 únikovek pro děti nebo pro rodiny s dětmi:
Pojďme se podívat na 5 únikových her vhodných pro děti nebo pro rodinu s dětmi.
Všechny jsme vyzkoušeli.

Únikové hry Trap As Mamas:
Kousek od Karlínského náměstí narazíte na Trap As mamas. Dvě pohádkově barevné místnosti Jungle a Zlobr vás zavedou do říše fantazie. My jsme se přenesli do džungle. Zábavná Jungle na motivy filmu Jumanji vás úplně pohltí a zapomenete na čas. Jediné, co vás na konci napadne, je, musíme vyzkoušet i Zlobra 😊.

Plusy: Nádherné dekorace, propracovaná hra, silný příběh, nápadité efekty, intuitivní. Přiměřeně náročná pro rodiny s dětmi.
Místo na oslavy: Ano. Narozeniny můžete oslavit přímo na místě, disponují oddělenou společenskou místností.

Na Vinohradech se to únikovkami jen hemží.

Imaginatorium - centrum únikových her:
The Room je vkusný prostor s kavárničkou. Odtud vstoupíte do tří místností. My jsme se vydali do Dračího labyrintu. Z jedné místnosti se postupně dostanete do dalších dvou. Cílem je získat zlaté dračí vejce. Zajímavé řešení a netradiční úkoly. Budete pracovat s magnety, s laserovým čidlem. Klíčky a kódy se skrývají na netradičních místech a jejich objev vás vždy trochu překvapí. Dračí labyrint, Mozkomorovo vězení a Čarodějův zámek jsou vhodné pro děti od 10 let.

Plusy: Technicky zajímavá hra, propracovaná, se zajímavými efekty.
Místo na oslavy: Ano. Vstupní Imaginatorium kavárna slouží i jako prostor pro oslavy.

Questerland – Hvězdný element:
Questerland využívá moderní technologie, magnetické a elektrické prvky. Hvězdný element absolvovala skupinka dětí (12 let) bez dospělých. Zvládly se v daném čase dostat ven s malou nápovědou. Což je skvělý výsledek. Podle svých slov, by to menší děti nemusely zvládnout. Skupinka se dostala do 3 zcela odlišných místností, luštila rébusy a hledala klíč vedoucí ven z místnosti, ale klasický klíč dveře neotevře.

Plusy: realistická, povedená dekorace, moderní technologie.
Místnost pro oslavy: Ano, místnost oddělená závěsem.

Escape point – Sen:
V Escape pointu u náměstí Míru si můžete vybrat ze tří únikovek vhodných pro děti. HRDINA a HVĚZDA mají nastavitelnou náročnost (děti/ dospělí). SEN je cílený na děti, a proto jsme ho zkusili. Ocitnete se v dětském pokoji malé holčičky. Máte najít vesnici a zachránit vílu ze zajetí draka. Až potom získáte klíč od vstupních dveří.

Plusy: Nápověda se zobrazí na televizi s nápovědou zvládne i skupina dětí. Nebudou se bát.
Místo pro oslavy: ve výstavbě, plánované otevření březen 2020.

Puzzle Room – Golemova skrýš:
Pár kroků od Letné vstoupíte do Puzzle room. Pro rodiny je vhodná hra Golemova skrýš. Ocitnete se v Praze v 16.století a vaším úkolem je získat šém. Golem totiž střeží dveře a jen ta se dostanete ven.  v době rabiho LÖWA.

Plusy: Realistické kulisy, propracovaná hra, pěkný příběh.
Místo na oslavy: Ne.

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem